Przejdź do treści Przejdź do menu

"Szanuj energię, chroń klimat" 2022/2023 - Eko-wędrówki DżulkiSzkoła przystąpiła do 13 edycji kampanii "Bielsko-Biała chroni klimat" pod nazwą "Eko-wędrówki Dżulki". 

Ideą konkursu jest budowanie ekologicznej wrażliwości mieszkańców miasta oraz wzmocnienie ich nawyków prośrodowiskowych ze szczególnym naciskiem na racjonalne wykorzystywanie zasobów energii oraz natury.
Tegoroczna 13. edycja konkursu powiązana jest z budową Centrum Edukacji Ekologicznej (CEE) i ze ścieżkami edukacyjnymi utworzonymi na terenie miasta w ramach unijnego projektu Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała – etap I i II.

Bielski konkurs Szanuj energię, chroń klimat otrzymał tytuł Eko-wędrówki Dżulki. Dżulka (imię pochodzi od jednego dżula – jednostki energii) - maskotka promująca Bielsko-Białą jako miasto dobrej energii - będzie wraz z uczestnikami konkursu wędrować po nowo utworzonych ścieżkach w 12 lokalizacjach.

Konkursu trwać będzie od 31 października 2022 r. do 30 kwietnia 2023 r. 

Koordynator: Małgorzata Matusiak-Ordon

Ostatnie aktualności Eko-wędrówki Dżulki

12grudnia

7 grudnia uczniowie klas III wybrali się na spacer po świątecznie przystrojonym centrum miasta. Dzieci wzięły też udział w wydarzeniu KINO N...

5grudnia

17 listopada klasa 8f spacerowała ścieżką edukacyjną znajdującą się w Lasku Bathelta. Będąc w mieście znaleźliśmy się w krajobrazie leśnym,...