Bezpieczeństwo w sieci

Rodzice! Czy zastanawialiście się jak przygotować Wasze dzieci do korzystania z internetu?
 🧐 🤷‍♀🤷‍♂ Na jakie niebezpieczne treści można trafić w sieci oraz jak rozmawiać by uświadomić dzieci?

Filmik ---> Jak bezpiecznie korzystać z internetu? Dzieci bezpieczne w sieci 🎈

Pamiętajmy, że cyfrowe bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą.

Nie bądź tabletowym rodzicem!
Zachęcamy wszystkich rodziców do obejrzenia spotu kampanii społecznej "Mama, tata, tablet"
prowadzonej przez Fundację Dzieci Niczyje na stronie internetowej:

www.mamatatatablet.pl
Ustal wspólnie z dzieckiem domowy kodeks korzystania z komputera i Internetu

Co-moje-dziecko-robi-na-youtube-ULOTKA-FIN.pdf (saferinternet.pl)

Więcej o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w Internecie:

www.dyżurnet.pl

www.akademia.nask.pl,

www.kursor.edukator.pl

www.saferinternet.pl

www.plikifolder.pl

Publikacje i materiały

Poradnik dla rodziców -  Sharenting i wizerunek dziecka w sieci

Poradnik dla rodziców - Sharenting i wizerunek dziecka w sieci

Poradnik przedstawia zjawisko i konsekwencje sharentingu, czyli nadmiernego dzielenia się przez rodziców wizerunkiem ich dzieci w internecie. Zawiera praktyczne porady dotyczące rozważnego dzielenia się zdjęciami, filmami i informacjami na temat dziecka. Podaje również wskazówki, jak pomóc dziecku samodzielnie korzystającemu z sieci odpowiedzialnie budować swój wizerunek.

Poradnik dla rodziców - Sexting      i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i ryzykowne zachowania online

Poradnik dla rodziców - Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i ryzykowne zachowania online

Poradnik dla rodziców poruszający tematykę sextingu i sextortion. Obydwa zjawiska dotyczą udostępniania przez nastolatki erotycznych zdjęć i filmów, co niesie za sobą poważne konsekwencje. Poradnik podpowiada rodzicom jakie działania podjąć, jeśli nagie zdjęcia ich dziecka pojawiły się w sieci.

Poradnik dla rodziców - Szkodliwe treści w internecie

Jako rodzice stajemy dziś przed nowymi wyzwaniami i sytuacjami, przed którymi musimy chronić nasze dzieci.
Przedstawiamy wybrane niebezpieczne zjawiska oraz ich wpływ na dzieci.

Poradnik dla rodziców - Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie.

Porusza problem cyberprzemocy – opis i skala zjawiska, aspekty prawne, konsekwencje oraz praktyczne porady.

Poradnik dla rodziców – FOMO i nadużywanie nowych technologii

Poradnik porusza problem FOMO – lęku przed odłączeniem się od sieci oraz kwestię nadużywania smartfonów, internetu, mediów społecznościowych i gier wśród dzieci i młodzieży. Zawiera również praktyczne wskazówki i porady, jak ustalić z dzieckiem rozsądne zasady korzystania z sieci i pomóc mu zrównoważyć aktywności online i offline.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online (edycja 2019)

Kompendium dla rodziców i profesjonalistów dotyczące najbardziej aktualnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci online. Edycja 2019.

Raport

Raport "Rodzice Nastolatków 3.0"

Raport „Rodzice Nastolatków 3.0” jest opracowaniem wyników ogólnopolskiego badania przeprowadzonego w październiku 2018 r.
Grupą badawczą byli rodzice posiadający dzieci w wieku szkolnym.

RAPORT - Nastolatki 3.0 - wybrane wyniki badań ogólnopolskich

Internet dokonuje na naszych oczach głębokich zmian w świadomości społecznej, w relacjach, gospodarce.
Wiele z tych zmian pozwala na twórcze rozwinięcie nowych idei, realizację wizjonerskich projektów.
Pozytywna rola internetu jest trudna do przecenienia. Oczywiście internet to także wiele zagrożeń. Najbardziej narażone są na nie dzieci i młodzież.