Bezpieczeństwo w sieci

Rodzice! Czy zastanawialiście się jak przygotować Wasze dzieci do korzystania z internetu?
 🧐 🤷‍♀🤷‍♂ Na jakie niebezpieczne treści można trafić w sieci oraz jak rozmawiać by uświadomić dzieci?

Pamiętajmy, że cyfrowe bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą.

Nie bądź tabletowym rodzicem!
Ustal wspólnie z dzieckiem domowy kodeks korzystania z komputera i Internetu

Nadużywanie ekranów przez dzieci i młodzież

Ostatnie lata, szczególnie czas pandemii coraz mocniej wzbudzają pytania o ilość i jakość czasu, który dzieci i młodzież spędzają przy ekranach.
Na ile pozwalać dzieciom na korzystanie ze sprzętu – biorąc pod uwagę zdrowie i balans między światem offline i online, ale jednocześnie potrzebę dziecka do pozostawania w kontakcie z rówieśnikami czy po prostu do atrakcyjnej rozrywki w internecie.

PORADNIKI - JAK POMÓC DZIECKU?

CHROŃ DZIECKO W SIECI

JAK-ZAPEWNIC-DZIECIOM-BEZPIECZENSTWO-W-INTERNECIE-PORADNIK-DLA-RODZICOW

SZKODLIWE TREŚCI  - NIE AKCEPTUJĘ, REAGUJĘ!

ZAGROŻENIA W INTERNECIE - ZAPOBIEGANIE - REAGOWANIE

CYBERPRZEMOC - PRZEMOC Z UŻYCIEM URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH

SEXTING - PRZESYŁANIE TREŚCI O CHARAKTERZE EROTYCZNYM

FOMO - LĘK PRZED ODŁĄCZENIEM OD INTERNETU