Tematyka zajęć na dany rok szkolny

Tematyka zajęć dostosowana jest do planu pracy świetlicy, pór roku, ważnych wydarzeń, zainteresowań dzieci.

Wychowawcy świetlicy organizują zajęcia rozwijające zainteresowania dzieci:

- rekreacyjno-ruchowe: "Gimnastyka dla Smyka"

- sportowe: "W zdrowym ciele zdrowy duch"

- plastyczne: "Kolorowy zawrót głowy"

- czytelnicze: "Poczytam Ci bajkę"

Dodatkowo wychowawcy pomagają uczniom w odrabianiu zadań domowych.

W świetlicy dzieci mają również czas na swobodną zabawę, podczas której grają w gry planszowe, układają puzzle i klocki, organizują zabawy tematyczne, aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu (zabawy na placu zabaw i boisku szkolnym).

W świetlicy odbywają się też zabawy integrujące grupy zarówno polskich dzieci jak i cudzoziemców.

Wychowawcy świetlicy prowadzą ponadto zajęcia wg harmonogramu:

• Zajęcia w ramach innowacji "Młody Naukowiec"

W ramach zajęć uczniowie będą poznawać podstawowe pojęcia chemiczne, budowę cząsteczek atomu, uczyć się poprzez eksperymenty, rozwijać zainteresowanie naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

Zajęcia odbywają się w piątek o godz.8:10-8:55, zajęcia prowadzi Anna Wojaczek

• Zajęcia "Odkrywamy Świat"

W ramach zajęć uczniowie będą poszerzać wiedzę o różnych krajach świata, ich kulturze, zwyczajach, historii. Celem zajęć jest rozbudzanie ciekawości/zainteresowania światem i budowanie otwartości dla różnorodności kulturowej.

Zajęcia odbywają się w piątek o godz.12:00-12:45, zajęcia prowadzi Maria Rosa

• Zajęcia "Kreatywne zabawy z papierem"

Celem zajęć jest rozwijanie kreatywności, wyobraźni, rozwijanie wrażliwości estetycznej, odkrywanie przyjemności tworzenia. W ramach zajęć uczniowie będą poznawać techniki takie jak quilling, origami, scrapbooking.

Zajęcia odbywają się w środę o godz.8:10-8:55, zajęcia prowadzi Elżbieta Mikołajczyk

• Zajęcia "Zacznij dzień od gimnastyki

Zajęcia mają na celu rozruszać ciało po całonocnej stagnacji, rozciągając mięśnie i stawy, a oprócz tego, pozytywnie nastawić dzieci na resztę dnia, dzięki wzmożonemu wydzielaniu się hormonu szczęścia jakim jest endorfina.

Zajęcia odbywają się w czwartek o godz.8:10-8:55, zajęcia prowadzi Julia Łaniak