Zakupiony sprzęt

Nowości w pracowni geograficznej:

Miniatury elektrowni wykorzystujące energię wiatru, wody, czy Słońca będą pomocne będą do zapoznania uczniów z tym, jak działają odnawialne źródła energii. Łatwiejszemu zrozumieniu powstawania gór zrębowych i warstw geologicznych służyć będzie model przestrzenny. Z pewnością dużą atrakcją dla uczniów będzie możliwość obserwacji nocnego nieba przy pomocy teleskopu

Pracownia przyrodnicza wzbogaciła się o wizualizer, który będzie bardzo pomocny w przypadku nauki zdalnej. Jest to urządzenie wyposażone w kamerę, współpracujące z komputerem. Można wiec przesłać obraz na dowolny ekran, monitor.

Pracownia biologiczna została wyposażona w nowe, nowocześniejsze mikroskopy.

Pracownia fizyczna
zaopatrzona została w optyczne, elektryczne i elektromagnetyczne zestawy uczniowskie, które  umożliwiają  samodzielne wykonywanie doświadczeń.

Pracownia chemiczna została wzbogacona o tabelę rozpuszczalności soli i wodorotlenków, uczniowski model do budowy atomów według Bohra oraz zestawy do budowania modeli cząsteczek.

Pracownia matematyczna wyposażona została w liczne plansze matematyczne - kolejność działań, twierdzenie Pitagorasa, wzory na pola figur płaskich, działania na potęgach i pierwiastkach. Oprócz plansz w pracowni znajdują się także kreatywne klocki, karty matematyczne oraz klocki do budowy figur przestrzennych.

Dzięki programowi szkoła otrzymała sprzęt fotograficzny oraz sprzęt do nagrywania filmów i dźwięku. Aktualnie powstaje małe studio fotograficzne, w którym oprócz dwóch nowych aparatów będą profesjonalne lampy, statywy oraz tło do wykonywania zdjęć

W pracowni kulinarnej znajdują się: meble kuchenne, kuchenka elektryczna, lodówka, czajnik elektryczny, wagi kuchenne, robot planetarny, tostery, opiekacze, miksery, blendery, garnki, patelnie, komplety nakryć, przyrządy do wykonywania ciast i ciasteczek.

Do pracowni robótek ręcznych została zakupiona maszyna do szycia oraz wiele materiałów, które zostaną wykorzystane podczas prowadzenia warsztatów kreatywnych w bibliotece szkolnej.

Coś dla najmłodszych:

Dla uczniów z klas 1-3 zakupiono klocki kreatywne Marioinex. Podczas zabaw konstrukcyjnych dzieci mogą rozwijać kreatywność i wyobraźnię oraz ćwiczyć psychomotorykę.

Nowa pracownia techniczna wyposażona jest "od A do Zet" w nowe wykładziny, ławki krzesła ale przede wszystkim w sprzęt, który da możliwość rozwijania zainteresowań, umiejętności oraz kreatywnego myślenia.

Zdobywanie wiedzy poprzez praktykę ułatwiają uczniom takie urządzenia jak: drukarka 3 D, długopisy 3D, szlifierka, wyrzynarka, wypalarka i lutownica do drewna oraz stacja pogodowa.

Uczniowie na zajęciach będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w tkactwie dzięki zakupionym z programu krosnom. Sala została wyposażona również w środki ochrony BHP takie jak okulary, rękawiczki czy słuchawki. W sali znajduje się również tablica multimedialna oraz kosz do segregacji odpadów.