Przejdź do treści Przejdź do menu

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła przystąpiła do realizacji Projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa

ESA czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Jest projektem, który angażuje nauczycieli i uczniów w walce o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Wspólną, bo wszyscy potrzebujmy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać i realizować swoje pasje. Szkoły, biorące udział w projekcie ESA, są wyposażane w czujniki, badające jakość powietrza.

W środę 21 września 2022 r. w naszej szkole, został  zamontowany miernik aktualnego stanu jakości  powietrza wraz z tablicą LED do wyświetlania wyników.

Dane zbierane przez czujniki umożliwią uczniom, rodzicom i nauczycielom bieżące obserwowanie jakości powietrza. Organizowane zaś szkolenia, e-lekcje i przekazywane materiały edukacyjne poszerzą naszą wiedzę na temat działań na rzecz czystego powietrza.

Ostatnie aktualności Edukacyjna Sieć Antysmogowa NASK

28listopada

W ramach przystąpienia szkoły do programu NASK Edukacyjna Sieć Antysmogowa w listopadzie uczniowie klas 5-8 wzięli udział w zajęciach warszt...

26września

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji Projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa ESA czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny n...