Przejdź do treści Przejdź do menu

Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji Projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa

ESA czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Jest projektem, który angażuje nauczycieli i uczniów w walce o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Wspólną, bo wszyscy potrzebujmy powietrza, aby żyć, zdrowo się rozwijać i realizować swoje pasje. Szkoły, biorące udział w projekcie ESA, są wyposażane w czujniki, badające jakość powietrza.

W środę 21 września 2022 r. w naszej szkole, został  zamontowany miernik aktualnego stanu jakości  powietrza wraz z tablicą LED do wyświetlania wyników.

Dane zbierane przez czujniki umożliwią uczniom, rodzicom i nauczycielom bieżące obserwowanie jakości powietrza. Organizowane zaś szkolenia, e-lekcje i przekazywane materiały edukacyjne poszerzą naszą wiedzę na temat działań na rzecz czystego powietrza.