Przejdź do treści Przejdź do menu

"WIRUSOOCHRONA" #lekcjaHIGIENY #wirusoochrona - akcja w 3B

       W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pt. "Wirusoochrona" uczniowie klasy 3b brali udział w cyklu lekcji poświęconych zdrowiu, budowie i funkcjonowaniu organizmu człowieka, korzystali z różnych materiałów edukacyjnych, rekomendowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach. Dzieci wykonały baner pt. "Wirusoochrona", a następnie stwierdziły, że "wirusy, które są na parasolach mogą spaść i stać się niebezpieczne". W związku z tym po lekcji, która odbyła się w dniu 17 lutego 2021 roku, wykonały ostateczną zaporę przed chorobą, czyli parasole z napisem - SZCZEPIONKA.

Podczas lekcji, prowadzonej przez p. Ewę Drożdż, uczniowie przypomnieli sobie instrukcję: "Jak prawidłowo myć ręce?", odbyły się ćwiczenia praktyczne, obejrzeli "Bajkę o wirusie", prezentację multimedialną. Po "burzy mózgów", dzieci stworzyły i zaprezentowały własne projekty - "Jak walczyć z wirusem?", zaśpiewały piosenkę "Przegoń wirusa".

Przebieg podjętych działań został udokumentowany na zdjęciach, które można obejrzeć w poniższej prezentacji.


Pełna informacja o akcji


https://sp1bielsko.pl/aktualnosci/akcja-informacyjno-edukacyjna-wirusoochrona