XXII MINIATURY TEATRALNE - Wojewódzki Przegląd Krótkich Przedstawień i Monodramów w Buczkowicach

22-05-2023 17:24

Szkolna grupa teatralna miała przyjemność uczestniczyć w Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym, który odbył się w dniu 16.05.2023 r. w Buczkowicach. Zespół liczący 19 uczniów z klas: 5a, 6a, 6b, 6c, 7b i 8a zaprezentował podczas konkursu przedstawienie pt. Zielony Wędrowiec. Młodzi aktorzy zapanowali nad stresem i zagrali świetne przedstawienie.

Poza występem mogliśmy również obejrzeć spektakle zespołów i monodramistów z różnych miejscowości województwa śląskiego, poznając tym samym nowe techniki teatralne. Uczestniczyliśmy w inspirujących warsztatach prowadzonych przez aktora Teatru Polskiego w Bielsku-Białej – Sławomira Miśkę. Wyjazd był okazją do zaprezentowania naszej pracy i zdobycia cennych doświadczeń. Aktorzy wrócili pełni satysfakcji i chęci do dalszego rozwoju swoich umiejętności.