WYSTAWA Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN ORAZ 42. ROCZNICY PONTYFIKATU JANA PAWŁA II

16-10-2020 23:41 WYSTAWY

16 października 2020 r. obchodzimy 42. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyła na Stolicę Piotrową.

Karol Wojtyła został wybrany na 264 następcę św. Piotra. Był On wtedy pierwszym papieżem nie Włochem od 455 lat. Przyjął imię Jan Paweł II. Za myśl przewodnią papieskiego pontyfikatu, uznaje się słowa: Non abbiate paura… – nie lękajcie się: otwórzcie drzwi Chrystusowi! wypowiedziana przez Jana Pawła II, podczas oficjalnego rozpoczęcia pontyfikatu na pl. św. Piotra w Rzymie 22 października 1978 roku. Jego pontyfikat, trwający blisko 28 lat


Z okazji 100. Rocznicy urodzin Św. Jana Pawła (18 maja) oraz dla uczczenia pamięci Wielkiego Polaka, w maju odbyło się w naszej szkole kilka konkursów: wiedzy, literackie i plastyczne. Mimo, że były to konkursy prowadzone zdalnie, uczestniczyło w nich wielu uczniów klas I-VIII w swoich kategoriach wiekowych.

Najciekawsze prace uczniów zostały zamieszczone na wystawie w holu szkoły oraz w galerii szkolnej.


WYSTAWA W SZKOLE WRZESIEŃ [GALERIA]


[GALERIA KONKURSOWA - MAJ 2020] Więcej informacji o życiu Karola Wojtyły i Papieża-Polaka ---> https://diecezja.pl/100-lecie/

jp2online.pl – największa na świecie wirtualna baza informacji o Janie Pawle II