Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Bielsku-Białej

07-11-2022 17:28 Laboratoria Przyszłości

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie edukacyjnym Laboratoria Przyszłości i wykorzystaniem gier edukacyjnych "Scottie Go!", uczniowie klasy 1a wybrali się z wychowawcą na zajęcia do Biblioteki Pedagogicznej w Bielsku-Białej.

W pracowni edukacyjnej dzieci uczyły się podstaw programowania z wykorzystaniem gry interaktywnej. "Scottie Go!" to nowoczesna gra planszowa zintegrowana z kursem programowania dostępnym w aplikacji na tablecie. Po krótkim ćwiczeniu orientacji w przestrzeni (zwrot w prawo, w lewo, do przodu, do tyłu), niezbędnym do prawidłowego ułożenia algorytmu, dzieci za pomocą kartonowych klocków programowały ruchy kosmity Scottiego. Poprawność ułożonego programu sprawdzały obserwując przemieszczanie się Scottiego na ekranie tabletu. Za ułożenie algorytmu uczniowie otrzymywali gwiazdki, które zamalowywali na swoich kartach pracy. Sympatyczny kosmita nagradzał najbardziej optymalny algorytm trzema gwiazdkami, co za każdym razem wywoływało okrzyki entuzjazmu u naszych młodych programistów.

Kolejne zajęcia z następnymi, trudniejszymi etapami gry edukacyjnej "Scottie Go!" są zaplanowane w naszej szkole jeszcze w tym semestrze.

                                                                                                                            B.Golda

#LaboratoriaPrzyszłości