PRZYŁĄCZMY SIĘ DO AKCJI "WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NA KRESACH 2020"

20-10-2020 0:29 AKCJE SZKOLNE OGŁOSZENIA

"Towarzystwo Patriotyczne ”Kresy” w Częstochowie organizuje kolejną akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach (Wilno, Grodno, Lwów).

Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej.

W tym roku polegać będzie na zbiórce słodyczy oraz nowych książek.

Zebrane dary Święty Mikołaj przekaże polskim dzieciom z Wilna oraz dzieciom ze szkół - Egliszki, Kowalczuki, Ławryszki, Pakiena, Jaszuny, Mickuny, Czarny Bór, Szumsk, Kiwiszki.
Na Białoruś do Grodna dary zostaną przekazane Związkowi Polaków na Białorusi, natomiast na Ukrainie paczki zostaną przekazane dzieciom uczącym się języka polskiego w Stanisławowie i przy Katedrze Lwowskiej we Lwowie."

Szanowni Państwo!

Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym włącza się w  akcję organizowaną przez Towarzystwo Patriotyczne "Kresy" w Częstochowie.

Dla naszych rodaków mieszkających na dawnych ziemiach Rzeczypospolitej taka pomoc ma dwa wymiary.

Pierwszy - materialny i drugi - duchowy. Jest świadectwem, że rodacy o nich pamiętają i wspierają.

Termin zbierania darów do 23 października 2020. To tylko tydzień, ale ufam, że okażą Państwo odrobinę serca dla Tych, którzy nie z własnego wyboru  pozostali poza Polską, ale własną decyzją przy Polsce i Polskości pozostają!

Z wyrazami szacunku - Ewa Wilman opiekun szkolnego koła wolontariatu

P.S. Zbieramy nowe książki i słodycze ( najbardziej zależałoby nam na słodyczach). Prosilibyśmy, aby słodkości miały datę spożycia co najmniej do stycznia 2021.

Dary przynosimy do piątku 23 października na portiernię szkoły.