Przejdź do treści Przejdź do menu

"Wiosenne sady pędzlem malowane" - Uroczystość wręczenia nagród

31 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosenne sady pędzlem malowane”. Na konkurs przesłano 282 prace z 14 szkół podstawowych i Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej. Jury w składzie: Maria Szweda, Małgorzata Ścieszka i Ewa Drożdż, oceniało prace w dwóch kategoriach wiekowych - kl.1-3 i kl.4-8. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1, Radę Rodziców naszej szkoły, firmę Zieleń Miejska Sp. z o.o. w Bielsku-Białej oraz spółkę AQUA w Bielsku-Białej.

Uroczystość wręczenia nagród rozpoczęła się od występu uczniów klasy 5c, którzy pod kierunkiem p. Jolanty Krzanowskiej zatańczyli poloneza. Podczas ceremonii wręczenia nagród wyrecytowano także wiersze nawiązujące do tytułu konkursu. Wiosenne sady zachwycają zarówno malarzy, jak i poetów.

W pięknej scenerii dzieł młodych artystów p. dyrektor Małgorzata Brachaczek, przewodnicząca Rady Osiedla p. Elżbieta Rosińska oraz nauczycielka plastyki p. Maria Szweda wręczyły nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego.

Gratulujemy wszystkim uczniom, a szczególnie naszym przedstawicielom: Zuzannie Żelazkiewicz, Poli Treszczyńskiej, Marii Oliinyk, Sebastianowi Jóźwikowi, Jagodzie Treszczyńskiej i Nadii Haczek.

                                                                                                                    Ewa Drożdż