WARSZTATY FOLKOWE W NASZEJ SZKOLE /X 2020/

23-10-2020 0:13 KONCERTY, WARSZTATY

W dniach 16-30 października 2020 r. klasy 1-3 oraz klasy 5a i 6c wzięły udział w warsztatach folklorystycznych finansowanych przez Urząd Marszałkowski w Katowicach a prowadzonych przez panią Martę z Koziej Zagrody w Brennej.Poznaliśmy historię i wysłuchaliśmy brzmienia instrumentów pasterskich. Mówiliśmy o zwyczajach góralskich oraz opisywaliśmy strój górali z naszego regionu. Nie zabrało też zagadek muzycznych i ciekawostek. Wszyscy uczniowie brali aktywny udział w zajęciach i sprawiły im one wiele radości.