Przejdź do treści Przejdź do menu

W WIRTUALNYM LABIRYNCIE ZAGROŻEŃ - SZKOLENIE DLA RODZICÓW

04-12-2020 15:16 BEZPIECZEŃSTWO

2 grudnia 2020 r. za pośrednictwem aplikacji Teams odbyło się spotkanie z rodzicami na temat cyberprzemocy.

Celem wykładu "W wirtualnym labiryncie zagrożeń" było poszerzenie wiedzy rodziców w zakresie rozpoznawania zagrożeń w sieci oraz przygotowanie ich do wspierania młodzieży niejednokrotnie borykającej się z przemocą w sieci.

Podczas spotkania poruszone zostały tematy dotyczące zagrożeń społecznych stwarzanych przez media cyfrowe i technologie informacyjno-komunikacyjne. Ponadto omówiono także kwestie zagrożeń wychowawczych, zdrowotnych i moralnych czyhających w cyberprzestrzeni.

Prowadzący spotkanie Piotr Rychły uświadomił swoim słuchaczom istotę problemu i pokazał możliwe konsekwencje, które ponoszą zarówno ofiary jak i sprawcy cyberprzemocy!