RAZEM NA ŚWIĘTA

01-12-2020 15:52 AKCJE SZKOLNE OGŁOSZENIA

Społeczność szkolna przystępuje do trzeciej edycji akcji  MEN "Razem na Święta" !

Po raz kolejny angażujemy się w przedświąteczny wolontariat !

Przedstawiamy propozycje działań i aktywności w ramach akcji:

•    wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi dla sąsiadów (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych);
•    przygotowanie słodkich upominków  i obdarowanie nimi sąsiadów /osób potrzebujących z najbliżej okolicy;
•    przygotowanie ozdób świątecznych dla najbliższych i przyjaciół;
•    zaoferowanie pomocy osobom chorym/starszym w przedświątecznych zakupach;
•    zorganizowanie zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt;
•    przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach;
•    wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Inicjatywa ma na celu zachęcić wszystkich uczniów do działań charytatywnych i wspierania potrzebujących.

Przypominamy również, że ze względu na stan epidemii działania podejmowane przez uczniów i nauczycieli powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter.

Więcej informacji:  https://www.gov.pl/web/edukacja/zapraszamy-udzialu-w-akcji-men-razem-na-swieta