UDZIAŁ W PROJEKCIE EKOLOGICZNYM "EKOEKSPERYMENTARIUM ONLINE"

W ramach realizacji tematyki ekologicznej na lekcjach techniki, klasy 4d i 5c wzięły udział w programie "Ekoeksperymentarium online" realizowanym w roku szkolnym 2021/2022 pod patronatem Ministra Środowiska i Klimatu.
      EkoEksperymentarium to projekt w formie przystępnej gry lub wystawy odzwierciedlającej codzienne czynności, który uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę. W salonie szukamy sposobów na oszczędzanie energii, w łazience dbamy o każdą kroplę wody, w kuchni dzielimy się sposobami na gotowanie zero waste a w sypialni przeglądamy rzeczy i zastanawiamy nad tym, dlaczego warto mieć mniej.
      Ekogra „Pokoje zagadek” zachęca do eksperymentowania i sprawdzania, jak małymi krokami możemy na co dzień ratować świat. Nagrodą w Ekogrze jest przede wszystkim świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy oraz certyfikat udziału szkoły w projekcie i dyplomy „EkoKlasy” dla 4d i 5c.

W projekcie uczestniczyły klasy 4d I 5c w ramach lekcji techniki.

Realizacja projektu EkoEksperymentaruim.pl - nauczyciel techniki Bożena Pawlik