Przejdź do treści Przejdź do menu

Szanuj energię, chroń klimat" - ZADANIE III

Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Panią Katarzynę Olek - Edukatora ZGO. Wszyscy z uwagą wysłuchali prezentacji na temat recyklingu i segregacji odpadów. Po ciekawej dyskusji odbyły się interesujące warsztaty, podczas których uczniowie "DALI DRUGIE ŻYCIE" znoszonym ubraniom. Z za małych lub poplamionych koszulek powstały praktyczne torby, które można wykorzystać w szkole jako worek na obuwie lub na co dzień jako torbę do pakowania zakupów. Przy tej okazji młodzież przedstawiła również swoje pomysły na wykorzystanie innych odpadów w życiu codziennym.

Zajęcia uzmysłowiły uczniom, że wykorzystując nieprzydatną już odzież możemy wiele zaoszczędzić, a ponadto wpływać korzystnie na nasze naturalne środowisko - Ziemię. 

                                                                                                                                               M. Matusiak-Ordon