Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

ŚWIĘTO MATEMATYKI W KLASACH I-III

                   Pierwsze lata nauki w szkole w dużej mierze przyczyniają się do sukcesów dziecka w dalszym życiu oraz wyposażają w wiadomości i sprawności niezbędne w wyższych klasach. Kluczowe zatem staje się   zainteresowanie uczniów procesem nauki i zachęcanie do zdobywania  wiedzy z zakresu matematyki, dziedziny z którą spotykamy się na każdym kroku, podczas wielu codziennych sytuacji. Aby  przełamać  pewne  stereotypy  i  pokazać,  że  matematyka  może  być przyjemna i dawać radość, dzieci z klas I-III w dniu 12 marca 2021r. wzięły udział w akcji „Ogólnopolskiego Dnia Matematyki”. Z powodu obecnej sytuacji i panującego reżimu sanitarnego obchody przebiegały w nieco innej formie niż zazwyczaj. Każda klasa pod opieką swojego wychowawcy w przyjaznej atmosferze rozwiązywała różnorodne łamigłówki, rebusy i zadania matematyczne, dostosowane do możliwości i umiejętności dzieci. W ramach zajęć ruchowych uczniowie mogli wykorzystać w zabawach matematycznych piłki EDUballa. W tym dniu dzieci przyszły ubrane w stroje zawierające elementy matematyczne. Uczniowie klas pierwszych wykonali piękne prace plastyczne z figur geometrycznych a trzecioklasiści ułożyli matematyczne wiersze. Uczniowie klas II i III  zawalczyli o tytuł „Mistrza Matematyki” biorąc udział w konkursie wiedzy matematycznej.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie nauczyli się czegoś nowego oraz  poszerzyli swoje umiejętności i wiadomości z zakresu matematyki.Na pewno w przyszłym roku ponownie przeprowadzimy Dzień Matematyki w naszej szkole, aby wśród uczniów promować tę najstarszą dziedzinę nauk, nazywaną „królową”.

                                                                                                                                              Małgorzata Pycia

GALERIA ZDJĘĆ:  https://sp1bielsko.pl/galeria/swieto-matematyki-w-klasach-i-iii-iii21

A oto niektóre „matematyczne wiersze”:

Matematyka
Lubię jak mało który, matematyczne figury.
Obliczać ich obwód i pole od najlepszej zabawy wolę.
Rysować średnice i boki, odkrywać nauki uroki.
Uczę się wciąż o figurach, lecz często „myśli są w chmurach”.
Kwadraty, trójkąty i koła otaczają nas dookoła.
Choć moja wiedza jest tycia, pogłębi ją Pani Pycia.

                                                                    Karol Honkisz kl. 3d

Matematyczne życie
Matematyka to czasem na sprawdzianie panika,
Bo potrzebna logika.
Dzielisz, mnożysz i działania tworzysz.
Matematyka to cud,
Którego uczy się lud.
Trzeba ją umieć, by kupić trzy lizaki
I mąki dwie miarki.
O gdy wracasz do domu siedzi ci w głowie
I jak zrobić zadanie zaraz podpowie.
                           
                                   Nikola Płonka, Zuzia Podsiadło, Julia Wąż   kl.3b

 Matma
|
Matma, matma trudna sprawa,
Ale z nią jest też zabawa.
Królowa liczb i mądrości,
Czy ktoś jej tego pozazdrości?
Matematyka jest jak anatomia,
Wielu przy niej płacze, szlocha.
Mnożenie i dzielenie to prościzna,
Dodawanie i odejmowanie to łatwizna.
Potęgowanie – trudna sprawa,|
Ileż można o tym gadać.
Każdy uczeń przecież wie,
Że dobrze kiedy matmę umie się. 

                                      Maja Pazik   kl. 3c

Matematyka
O!!!! Matematyko moja !!!
Tyś władczyni, tyś królowa.
Mnożę, dzielę i dodaję
odejmuję  i zadania rozwiązuję 
– żadnej cyfry nie żałuję.
W banku, sklepie i w hotelu
liczyć trzeba przyjacielu.
Aby łatwiej Ci się żyło i pieniędzy nie ubyło
Naucz się biegle liczyć kolego,
w tym nie ma nic trudnego,
bo w życiu łatwiej masz,
gdy matematykę znasz!!!

                                       Justyna Górny     kl.3d

Wierszyk o matematyce
Raz, dwa, trzy
|Idziemy do szkoły.
Cztery, pięć i sześć
Mówimy sobie cześć.
Uczymy się matematyki,
Bo wolimy ją od gramatyki.
Liczymy i rachujemy,
Dobrze się z tym czujemy.
Wszystkie reguły znamy
zawsze pamiętamy:
Że nie mnoży się przez zero
Koleżanko i kolego !

                                      Szymon Korzeniowski kl.3c

 Urodziny Matematyki
Dziś urodziny są Matematyki
Więc nie uczymy się żadnej gramatyki.
Świętujemy, koktajle pijemy
i zadania rozwiązujemy.
Na urodzinach mnożymy, dzielimy,
A przy tym dobrze się bawimy.
Na koniec obliczamy działania,
To będą cudowne zmagania.

                                Lena Huczek, Martyna Nikiel  kl.3a

MATEMATYKA
Matematyka to trudna sprawa.
Czasem jest ciężko, a czasem to zabawa.
Są trudne działania, liczby, odległości,
nawiasy, znaki i różne wartości.
Odejmowanie oraz dodawanie to łatwa rzecz,
jak jest coś trudnego uciekam precz.
Ja czasem lubią tą matematykę,
niekiedy jednak wolę plastykę.

                                     Artur Gasek kl.3d