"Raport" z ostatniej eskapady szkolnego koła krajoznawczo-turystycznego "Wielka Stopa"

13-03-2024 18:31 SKKT "Wielka Stopa"

W sobotę 2 marca 2024 r. odbyła się kolejna wycieczka szkolnego koła SKKT "Wielka Stopa". Tym razem miała ona charakter bardziej edukacyjny niż turystyczny.

Najpierw  byliśmy w Minicentrum Nauki Science Point LAB UBB w Gemini Park, gdzie braliśmy udział w warsztatach naukowych dotyczących przemian chemicznych. Uczestnicy dobrze się bawili również w strefie zagadek naukowych związanych z układem słonecznym.

Po dwóch godzinach przejechaliśmy do centrum miasta na krótką przerwę ze słodkim poczęstunkiem, a potem udaliśmy się na wystawę zwierząt bezkręgowych „Owady i Spółka”. Tam spędziliśmy 1,5 godziny w towarzystwie patyczaków, straszyków, wijów, ślimaków, skorpionów i wszelkiej maści pająków. Co bardziej odważni uczniowie mogli zapoznać się ze zwierzętami, biorąc je do rąk. Byli też tacy, którzy zrezygnowali nawet z oglądania – taki to dziwny świat małych zwierząt bezkręgowych. Jednych pociąga, innych przeraża. Każdy uczestnik mógł się sam przekonać, do której grupy należy.

Zapraszamy na kolejną wycieczkę w kwietniu!

M.Korzus