Lekcje techniki w praktyce

W ramach programu ERASMUS+ uczniowie klas 5a, 5b i 5d wzięli udział w wyjątkowym projekcie. Pod okiem nauczyciela techniki samodzielnie skonstruowali budki lęgowe dla ptaków oraz hotele dla owadów.

Do skręcania elementów niezbędne okazały się sprzęty zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", takie jak wiertarki, śrubokręty czy młotki i gwoździe. Praca nad projektem była nie tylko świetną zabawą, ale również pozwoliła uczniom poznać tajniki budowy budek lęgowych oraz ich znaczenie dla ochrony przyrody. Od poniedziałku każdy może podziwiać efekty naszej pracy, gdyż budki lęgowe zostały zawieszone na drzewach przed szkołą.

Uczniowie zamontowali również 3 hotele dla owadów, które zapewnią schronienie pszczołom, biedronkom i innym pożytecznym owadom. To dla nas wszystkich wspaniała lekcja przyrody i ekologii. Mamy nadzieję, że ptaki i owady chętnie skorzystają z przygotowanych dla nich domków.

Projekt budowy budek lęgowych i hotelu dla owadów to kolejny przykład na to, jak uczniowie  rozwijają  w szkole swoje umiejętności manualne, techniczne i przyrodnicze. To również doskonała okazja do kształtowania postaw proekologicznych i zaangażowania w ochronę środowiska.

A.Treszczyńska-Rodak