„Przerwa na czytanie”

Dnia 25 października 2021 r. uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie - „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Klasy już wcześniej przygotowały niezwykle interesujące plakaty promujące czytelnictwo.

Uczniowie mogli przynieść do szkoły swoje ulubione książki lub wypożyczyć je ze szkolnej biblioteki
i wspólnie poczytać na przerwach. Niektórzy czytali w klasach, inni na korytarzach, a jeszcze inni na świeżym powietrzu. Dla najmłodszych, którzy jeszcze nie opanowali w pełni sztuki składania liter,
p. Asia ze świetlicy przygotowała kąciki czytelnicze z rekwizytami, w których czytała ulubione bajki.

#przerwanaczytanie

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
                                                                                                                                       Anna Kolber, Dorota Bem