Przejdź do treści Przejdź do menu

Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach

26-10-2021 17:20 SUKCESY

25 października odbyła się pierwsza stacja projektu: „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach. Edycja VI: Miasta”.
Uczestnicy konkursu przeżyli wspaniałą podróż do Lubeki pod przewodnictwem p.Anny Lenart-Siwiec ze Szkoły Podstawowej w Ślemieniu.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte z Bielska-Białej, awansując tym samym do finału! Szkołę reprezentowali uczniowie, którzy przygotowywali się pod kierunkiem p.Małgorzaty Laszczak - Maja Ślosarczyk (8b), Kamil Gunia (8b) i Michał Krywult (8f).

Wydarzenie zorganizowane było przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Katowice pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego i Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!