PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

10-11-2021 16:53 KONCERTY, WARSZTATY

10 listopada 2021 r. w przeddzień Święta Niepodległości  w naszej szkole odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III.

Głównym celem tego przeglądu było rozbudzenie w sercach młodego pokolenia miłości do ojczystej Ziemi, wspieranie wychowania patriotycznego dzieci poprzez formy aktywności artystycznej, popularyzacja pieśni patriotycznych, propagowanie kulturowego dziedzictwa narodowego oraz kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i o ludziach, którzy walczyli o jej suwerenność.

W tym dniu mieliśmy okazję wysłuchać wielu ciekawych pieśni patriotycznych i żołnierskich
w ujmującym wykonaniu najmłodszych uczniów.

Nie zabrakło też współczesnych piosenek mówiących o umiłowaniu Ojczyzny, symbolach narodowych oraz wyjaśniających najmłodszym znaczenie trudnego słowa NIEPODLEGŁOŚĆ.

Mamy nadzieję, że za rok uda się zorganizować II edycję Przeglądu Piosenki Patriotycznej dla uczniów klas I-III.

Małgorzata Pycia