ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10-11-2021 16:41 AKCJE SZKOLNE

W tym roku obchodziliśmy Święto Niepodległości w nieco innej formie niż zwykle. Zamiast tradycyjnej akademii nauczyciele historii zaproponowali uczniom udział w "Żywych lekcjach historii". Szkolny korytarz wypełniły liczne wystawy, dzięki którym mogliśmy sobie przypomnieć dzieje naszego kraju.
W ramach interaktywnych zajęć uczniowie mieli okazję rozwiązać różnego rodzaju zadania (quizy, szyfrogramy, krzyżówki) oraz wykonać prace plastyczne z wizerunkiem Orzełka Legionów Polskich lub żołnierzy z czasów I Wojny Światowej.
Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej

Z kolei 10 listopada społeczność szkolna kolejny raz włączyła się w ogólnopolską akcję SZKOŁA DO HYMNU. Dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wspólnie z dyrekcją i nauczycielami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

#SzkołaDoHymnu

W ten sposób upamiętniliśmy tę szczególnie ważną dla Polaków rocznicę!