Pracownia techniczna tętni życiem!

26-04-2024 18:26 Laboratoria Przyszłości

Nowoczesny sprzęt w pracowni technicznej, zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, nie stoi bezczynnie. Uczniowie z zapałem korzystają z nowych narzędzi, realizując różnorodne i kreatywne projekty. Wśród projektów, które powstały w ostatnim czasie, można znaleźć m.in.:

Wyjątkowe domki dla ptaków: Uczniowie wykazali się pomysłowością i stworzyli domki dla ptaków o różnych kształtach i kolorach, wykorzystując różne techniki obróbki drewna.

Praktyczne pudełka na drobiazgi: Drewniane pudełka na drobiazgi to nie tylko świetny sposób na uporządkowanie swoich rzeczy, ale również doskonała okazja do poćwiczenia cięcia i sklejania drewna.

Zabawki i gry: Kreatywność uczniów nie zna granic! Wykorzystując drewno i inne materiały, stworzyli własne zabawki i gry, które z pewnością zapewnią im wiele  rozrywki.

Mebelki dla lalek: Starsze klasy pokusiły się o wykonanie prostych mebelków, takich jak ławki i stoliki. Praca nad tymi projektami wymagała precyzji i umiejętności współpracy w zespole.

Nowy sprzęt w pracowni technicznej to nie tylko lepsze warunki do nauki, ale również inspiracja do rozwijania kreatywności i umiejętności manualnych. Uczniowie z zaangażowaniem podejmują się coraz trudniejszych wyzwań i czerpią satysfakcję z tworzenia własnych przedmiotów.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i cieszymy się, że mogą oni korzystać z nowoczesnego i dobrze wyposażonego zaplecza technicznego.

A.Treszczyńska-Rodak