Obchody Święta Niepodległości

14-11-2022 15:22 Szkoła Pamięta

10 listopada uczniowie wraz z nauczycielami odwiedzili Cmentarz Wojskowy w celu upamiętnienia polskich legionistów i żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny w ramach akcji „Szkoła pamięta”

11 listopada delegacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości.

O godz. 14.00 odbyła się msza za ojczyznę w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Aleksandrowicach. Po mszy nastąpił przemarsz z pochodniami na Cmentarz Wojska Polskiego, gdzie o godz. 15.30 odbył się apel pamięci z udziałem Kompanii Honorowej 18 Batalionu Powietrznodesantowego, pocztów sztandarowych policji, straży pożarnej, organizacji kombatanckich, harcerzy oraz stowarzyszeń i bielskich szkół.

I. Kuśnierz