Obchody Święta Niepodległości

10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w  apelu, konkursie (klasy VIII) i quizie (klasy IV-VI) historycznym na temat polskich sportowców dwudziestolecia międzywojennego.

Wśród klas ósmych zwyciężyła drużyna z klasy 8d, która odpowiedziała na 33 z 36 pytań. II miejsce zajęła klas 8c, III miejsce klasy 8a oraz 8f.

Po konkursie odbyło się spotkanie z panią Aleksandrą Jagieło, polską siatkarką, wielokrotną reprezentantką Polski w tej dyscyplinie.

Wręczone zostały także nagrody w rozstrzygniętym konkursie na najlepszy plakat na temat sportowca dwudziestolecia. Klasy IV-VII przygotowały plakaty na temat Haliny Konopackiej, Jadwigi Jędrzejowskiej, Marii Kwaśniewskiej, Heleny Marusarzówny, Stanisława Marusarza, Bronisława Czecha, Janusza Kusocińskiego, Tadeusza Pietrzykowskiego, Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury - I miejsce kl. 6b i 5c, II miejsce kl. 6c, III miejsce kl.7a, wyróżnienia kl.4a i 4d.

Na koniec uczniowie utworzyli flagę Polski z biało-czerwonych karteczek.

Program przygotowały: Joanna Wojtuś, Małgorzata Laszczak, Patrycja Pazik, Lucyna Romańska