Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

"Niepełnosprawność jako wykluczenie" - DEBATA OKSFORDZKA

16-11-2023 18:11 ERASMUS+

15 listopada przedstawiciele klasy 8a uczestniczyli w debacie oksfordzkiej - "Niepełnosprawność jako wykluczenie". Nad prawidłowym przebiegiem debaty czuwał marszałek – Pani Iwona Kuśnierz.

Mówcy drużyny, zarówno propozycji jak i opozycji, wykazali się wysokimi umiejętnościami językowymi, zaprezentowali ciekawe argumenty i w sposób kulturalny odnosili się do swoich oponentów.

Debata oksfordzka jest metodą aktywizującą, rodzajem dyskusji problemowej. Uczniowie dzięki takiej formie pracy mają możliwość uczenia się w różnorodny sposób i na wielu płaszczyznach. Kształtują między innymi umiejętności retoryczne, logiczne argumentowanie, kreatywność oraz kompetencje społeczne. Jest to niezwykle cenne doświadczenie edukacyjne.

Debata odbyła się w ramach programu Erasmus+ i dotyczyła krytycznego myślenia.

                                                                                                                                                    M.Laszczak