Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Barwy jesieni" - Wręczenie nagród

13-11-2023 18:23 KONKURSY

"Pochwała karmi sztukę."
                                                                                                     Seneka Młodszy

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Barwy jesieni" wzięli udział uczniowie klas 1-3 ze szkół podstawowych w Bielsku-Białej. Otrzymaliśmy 188 prac z dziesięciu placówek. Podstawowym kryterium oceny była zgodność z tematem i technika. Wszystkie prace malowane były farbami. Bardzo ważne dla komisji było to, czy praca plastyczna wykonana była samodzielnie, czy była to swobodna ekspresja dziecka.  Nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej szkoły były piękne sztalugi, blejtramy, farby akrylowe i inne potrzebne przybory dla małych artystów. Sponsorami nagród było też kino "Helios" i spółka Zieleń Miejska w Bielsku-Białej.

Spotkanie laureatów, które odbyło się 8 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej, uświetniły występy uczennic z klasy 3a. Dziewczynki przy akompaniamencie pianina, śpiewały piosenkę o jesieni oraz recytowały wiersze.

Zaproszeni goście - dyrektor Centrum Usług Wspólnych Krzysztof Bańczyk, przewodnicząca Rady Osiedla Wojska Polskiego Elżbieta Rosińska  oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej Ewa Willman i Katarzyna Kwaśna - wręczali nagrody. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali prace dzieci, robili pamiątkowe zdjęcia.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie oraz redakcji "Kroniki Beskidzkiej" za relację z tego wydarzenia.

Organizator konkursu
                                                                                                                           Ewa Drożdż

PISZĄ O NAS!

O tym wydarzeniu można przeczytać również w Kronice Beskidzkiej (nr 46)