MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

15-11-2022 17:35

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego uczniowie klas 1a, 1b i 1c wraz z wychowawcami  9.11.2022 r. wzięli udział w obchodach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia. Dla naszych uczniów był to szczególny dzień. Mieli bowiem przygotować śniadaniową ucztę, która miała dać wszystkim MOC, czyli energię do nauki i zabawy.

Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami uświadamiającymi dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, piramidę żywienia oraz przypomnieli sobie reguły zachowania się przy stole - dbałość o higienę i bezpieczeństwo podczas pracy.

Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do zadania, zapach roznosił się po całej stołówce. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki. Uczniowie potrafili dzielić się produktami, nie bali się próbować nowych smaków. Była to wyjątkowa przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomości na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Barbara Golda