KONKURS NA OPOWIADANIE LUB BAJKĘ NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

06-05-2021 17:45 KONKURSY OGŁOSZENIA

Zapraszamy uczniów w wieku od 10 do 15 lat do udziału w konkursie na opowiadanie lub bajkę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedsięwzięcie organizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Termin nadsyłania prac mija 4 czerwca.

Zasady udziału w konkursie
Inicjatywa jest skierowana do uczniów w wieku w wieku od 10 do 15 lat. Prace można przesyłać do 4 czerwca br. Rozstrzygnięcie konkursu (ogłoszenie listy laureatów) nastąpi najpóźniej do 21 czerwca br. Laureaci zostaną wyłonieni w 3 kategoriach wiekowych: 10-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat.

Prace konkursowe
Praca konkursowa powinna mieć charakter edukacyjny i dotyczyć przepisów ruchu drogowego, a jednym z jej bohaterów powinien być Krokodylek Tirek. Może to być opowiadanie lub bajka. Praca nie powinna liczyć więcej niż 4000 znaków (bez spacji). Odczyt zwycięskiej pracy zostanie zarejestrowany i udostępniony w mediach elektronicznych GITD.
Szczegóły są dostępne w regulaminie.

Cele konkursu
Konkurs organizuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Przedsięwzięcie wpisuje się w cykl wydarzeń organizowanych z okazji Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (6 maja) oraz Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (17-23 maja).
Celem konkursu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, kształtowanie odpowiednich postaw, a także zachęcenie młodych ludzi do kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach związanych z popularyzowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Regulamin​_Konkurs​_na​_najciekawsze​_opowiadanie​_lub​_Bajkę​_BRD.pdf 0.34MB