Przejdź do treści Przejdź do menu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej strony internetowej korzystamy z plików cookies. Pliki cookies umożliwiają nam zapewnienie prawidłowego działania naszej strony internetowej oraz realizację jej funkcji.

Wykorzystywane w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu internetowego. Dzięki tym plikom nasz serwis internetowy jest wyświetlany prawidłowo oraz możesz z niego korzystać w bezpieczny sposób. Te pliki cookies są zawsze aktywne, chyba że zmodyfikujesz ustawienia swojej przeglądarki internetowej, co jednak może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem serwisu internetowego.

Koło turystyczne "Wielka Stopa" - Wycieczka do Brennej

22-04-2024 16:54 SKKT "Wielka Stopa"

W dniu 20.04.2024 r. członkowie koła turystycznego "Wielka Stopa" wybrali się na wycieczkę do Brennej.

Co można robić w Brennej? Otóż spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Brennicy, po czym w ramach przystanku na naszej trasie byliśmy na lodach i ciastkach. Jednak najważniejszym punktem wycieczki były warsztaty pasterskie w gospodarstwie "Kozia Zagroda". Braliśmy udział w pokazie instrumentów pasterskich i prezentacji ubioru pasterza, obserwowaliśmy także w jaki sposób się robi ser. Każdy mógł własnoręcznie odcedzić sobie kawałek serka, skosztować go lub zabrać do domu. Poczęstowano nas też regionalną malinową herbatą.

W prawdzie pogoda nie była dla nas zbyt łaskawa, ale udało się nam nie zmoknąć i na wieczór szczęśliwie wrócić do domów. 

                                                                                                 M.Korzus