Dzień Ziemi, Listy dla Ziemi, Sprzątanie Świata

22-04-2023 17:00

Z okazji Dnia Ziemi przygotowana została wystawa tematyczna poświęcona ochronie środowiska naturalnego. Wystawa składa się z prac uczniów klas 4-8, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie. Oto wyniki:

I miejsce -  Maja Pazik (kl.5c)
II miejsce - Julia Prochownik (kl.8d)
III miejsce - Alicja Powałowska-Polczyk (kl.5c), Oliwia Grzempa (kl.8e)

Jednocześnie w szkole kontynuowana była cykliczna akcja ekologiczna "Listy dla Ziemi". W tym roku uczniowie mieli za zadanie przekonać i zachęcić do działania swoich najbliższych. Oto wyniki:

I miejsce - Szymon Stępień (kl.6b)
II miejsce - Anna Palamariuk (kl.7b)
III miejsce - Karolina Kaliciak (kl.8f)

Ponadto 22 kwietnia uczniowie Jedynki wspólnie z Radą Osiedla Wojska Polskiego wzięli udział w akcji sprzątania świata. W wydarzenie zaangażowało się 54 uczniów. Dzięki temu znaleźliśmy się na trzecim miejscu najbardziej aktywnych osiedli naszego miasta.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w ekologicznych wydarzeniach.

M.Kusak