Zimowisko w "Jedynce"

01-02-2023 15:30

Zimowisko w "Jedynce"

Ferie zimowe to niewątpliwie czas, który powinno się przeznaczyć na aktywny wypoczynek, rozwijanie pasji oraz rozrywkę. Ponad 40 najmłodszych uczniów naszej szkoły wzięło udział w tegorocznym zimowisku. Jak co roku w programie przewidziano różnorodne atrakcje!

Zimowisko rozpoczęło się od spotkania z policjantem i pogadanki na temat bezpieczeństwa. Uczniowie wzięli udział zajęciach sportowych oraz wybrali się na spacer. Następnie dzieci trafiły do "Zabawowa" - krainy dziecięcej radości i zabawy, w której mogły poszaleć na zjeżdżalniach i w basenach z piłkami. Zorganizowano również wyjście do kina na seans filmowy "Kot w butach" - uczniowie poznali historię bohatera, który wyruszył w podróż, aby odnaleźć mityczne "ostatnie życzenie", dzięki któremu odzyska swoje dziewięć żyć. Ponadto odbyła się także wycieczka autokarowa do "Kolejkowa" w Gliwicach. W tym niezwykłym miejscu można było obejrzeć wystawę makiet kolejowych. Wszyscy z zachwytem podziwiali, jedyną w Polsce i na świecie, makietę z padającym deszczem i pływającym statkiem. Uczniowie odbyli magiczną podróż do cudownego, miniaturowego świata, w którym dzień trwa 9, noc 4 minuty, a w swoich domach wiodą (nie zawsze) spokojne życie malutcy Kolejkowiczanie. Zimowisko zakończyły warsztaty FLOJAMO prowadzone przez p.Monikę Florysiak i Julię Florysiak. Podczas spotkania uczniowie rozwijali umiejętności manualne, kreatywność, cierpliwość i dokładność. Z materiałów kartonowych dzieci budowały model domu z zasilaniem OZE (odnawialne źródła energii).

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tych wyjątkowych dni!