Z wizytą w szkolnej pracowni kulinarnej

24-10-2022 17:33 Laboratoria Przyszłości

Tym razem w szkolnej pracowni kulinarnej rozgościli się uczniowie klasy 8d, którzy pod okiem wychowawcy oraz opiekuna pracowni z wielką ochotą i zapałem przygotowali ciepłe kanapki, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Do tostera trafiły tradycyjne tosty z serem i szynką oraz te nietuzinkowe, przygotowane z uczniowską fantazją. A były to kanapki z pełnoziarnistego pieczywa z licznymi zdrowymi dodatkami. Dominowały pieczarki, pomidory, kiełki, a także i aromatyczne oregano. Sandwicze serwowane były z sosami wykonanymi przez uczniów na bazie jogurtu naturalnego, kwaśnej śmietany, czosnku i przyprawy curry. Przekąski smakowały wyśmienicie, a ich aromat unosił się w całej szkole!

#Laboratoria Przyszłości