XVI MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR" - WEŹ UDZIAŁ 😊💻

04-11-2021 12:17 KONKURSY OGŁOSZENIA

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Cele konkursu
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów. Posługiwanie się technologią niesie w sobie wiele ważnych aspektów poznawczych, społecznych i kulturowych. W konkursie mocno akcentowane są elementy międzykulturowe i europejskie.

XVI Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"
 Organizator w Polsce: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu,
Firma Learnetic z Gdańska oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (OKP-PTI)

16 listopada /wtorek/  12:00-13:00  Poziom - Junior klasy VII-VIII
  17 listopada /środa/ 12:00-13:00  Poziom - Benjamin klasy IV-VI
18 listopada /czwartek/ 12:00-13:00  Poziom - Skrzat klasy I-III

15-18 listopada – trwa Konkurs Bóbr 2021!
W tym samym czasie uczestnicy konkursów Bóbr ze wszystkich krajów północnej półkuli przystępują
do wykonywania zadań, możesz być jednym z nich - podejmij wyzwanie, sprawdź się!

Zadania konkursowe
Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów z zakresu przedmiotów nauczania: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia. Konkurs realizowany jest na elektronicznej platformie edukacyjnej dzwonek.pl.

Po zarejestrowaniu uczniowie otrzymają login i hasło do logowania na platformie  www.dzwonek.pl/
Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie - nauczyciele informatyki

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłoszenie udziału w konkursie do koordynatora konkursu w naszej szkole
- nauczycielki informatyki p. Bożeny Pawlik osobiście lub na MOBI do 15 listopada 2021 r. do godz. 16.00.