Wykorzystanie drukarki 3D w naszej szkole

15-01-2024 17:10 Laboratoria Przyszłości

W dniach 11-12 stycznia sala klasy 1b zamieniła się w pracownię druku 3D! Gościliśmy panią Anię Kolber, która opowiedziała nam o drukarkach 3D oraz o tym, jakie projekty powstały w szkolnej bibliotece.

Następnie dzieci dowiedziały się jakie możliwości daje nam trójwymiarowe drukowanie, a także obejrzeli sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości - długopisy 3D oraz drukarka 3D.

Przez następne lekcje wszyscy mogliśmy obserwować proces powstawania naszych delfinów, które choć jeszcze są bezbarwne, na pewno niebawem nabiorą kolorów.

A.Treszczyńska-Rodak