Wspaniała przygoda na Słowacji!

09-10-2023 17:20 ERASMUS+

12 uczniów naszej szkoły miało niezwykłą okazję wziąć udział w pierwszej mobilności programu Erasmus+ "Globalne umiejętności: tworzenie silnych i spełnionych obywateli". W ramach tego projektu, grupa uczniów spędziła tydzień na Słowacji, gdzie miała okazję rozwijać swoje umiejętności językowe.

Podczas Tygodnia Języków Obcych młodzież uczyła się języka słowackiego, rozwijała umiejętności komunikowania się w języku angielskim, ale również wymieniała się doświadczeniami z uczniami z innego kraju. Spotkania integracyjne oraz różnorodne warsztaty pozwoliły im poznać nowe kultury i tradycje.

Ten wyjazd to nie tylko nauka języka. Uczestnicy mieli również okazję zwiedzić piękne miejsca Słowacji, takie jak Park Narodowy "Słowacki Raj" czy okolice Spiskiej Nowej Wsi. To edukacyjne doświadczenie było również niezapomnianą przygodą.

Projekt Erasmus+  jest doskonałą okazją dla naszych uczniów do poszerzania horyzontów i rozwijania umiejętności społecznych. Dzięki takim wyjazdom młodzi ludzie mają szansę nauczyć się pracy w grupie, tolerancji oraz otwartości na inne kultury.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w tej mobilności i mamy nadzieję, że to tylko początek ich przygody z międzynarodowymi programami edukacyjnymi, a przyjaźnie nawiązane na Słowacji będą trwały jeszcze długo.

A.Treszczyńska-Rodak