WŁĄCZAMY SIĘ W AKCJĘ "WSZYSTKIEGO DOBREGO DLA CHOREGO"

24-01-2021 14:44 AKCJE SZKOLNE OGŁOSZENIA

11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego.
Fundacja „Dr Clown” organizuje z tej okazji ogólnopolską akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego”,
w której zachęca do okazania wsparcia pacjentom szpitali i przekazania im życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.
Na co dzień chorzy przebywający w szpitalach i hospicjach otoczeni są troskliwą opieką przez personel i rodzinę,
ale 11 lutego to dobra okazja, żeby pomyśleli o nich wszyscy. Wsparcie chorym możemy okazać w prosty sposób
- przesyłając kartkę z "dobrą myślą".

😊🙂😀😊😚🙂😉😊🙂😀😊😚🙂😉😊🙂😀😊😚🙂😉😊🙂😀😊
Nasza szkoła przyłącza się do tej akcji, wykonujemy kartki z pozdrowieniami
i życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla chorych dzieci i dorosłych.
😊🙂😀😊😚🙂😉😊🙂😀😊😚🙂😉😊🙂😀😊😚🙂😉😊🙂😀😊

Jak powinna wyglądać kartka?

• Kartki powinny być przygotowane ręcznie i ozdabiamy rysunkami, malowankami, wyklejankami.
    Pamiętajmy, żeby nie zawierały małych elementów np. koralików, cekinów, guzików, które mogą odpaść.
  • Na kartkach może znaleźć się podpis: Kasia lat 10 z Bielska-Białej, Olek z klasy 7 z Bielska-Białej
    lub ogólnie Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej.
    Ważne! Nie podajemy nazwiska, adresu, telefonu,
  • Wymiar A5 lub 10x15 cm, kartka może być w kopercie, której nie zaklejamy.

Jak powinny wyglądać życzenia?
Piszemy życzenia o charakterze ogólnym np.:
Trzymaj się! Wracaj szybko do zdrowia! UŚMIECHNIJ SIĘ!
Myśl pozytywnie! Bądź dobrej myśli! Wszystko będzie dobrze!
Piszemy słowa wsparcia, otuchy, słowa dające chorym poczucie,
że nie są sami, że wszyscy o nich myślimy. POZDRAWIAMY!
Jesteśmy z Tobą! Myślimy o Tobie. Nie jesteś sam!
Można napisać rymowankę lub wierszyk dla dzieci lub dorosłych.
Termin
Wykonane kartki można zanieść do szkoły i włożyć je do pudełka obok portierni do 28 stycznia 2021 r,
Po zakończeniu akcji, szkolne koło Wolontariatu prześle kartki do Fundacji "Dr Clown".

Akcję w naszej szkole koordynują opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu
p. Lucyna Romańska i p. Ewa Wilman