Przejdź do treści Przejdź do menu

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NA KRESACH 2020

23-10-2020 16:40 AKCJE SZKOLNE OGŁOSZENIA

Szkole Koło Woluntariatu przyłączyło się do akcji charytatywnej częstochowskiego Towarzystwa Patriotycznego „Kresy”.

W ramach akcji „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2020” zbieraliśmy słodycze oraz książki dla polskich dzieci mieszkających na dawnych Kresach Rzeczpospolitej. Mieliśmy tylko trzy dni na zebranie darów! Mimo pandemii, udało się!!! 

Święty Mikołaj przekaże zebrane prezenty polskim dzieciom z Wilna oraz dzieciom ze szkół - Egliszki, Kowalczuki, Ławryszki, Pakiena, Jaszuny, Mickuny, Czarny Bór, Szumsk, Kiwiszki. Na Białoruś, do Grodna, dary zostaną przekazane Związkowi Polaków na Białorusi. Natomiast na Ukrainie paczki otrzymają dzieci uczące się języka polskiego w Stanisławowie i przy Katedrze Lwowskiej we Lwowie.

Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i wielką mobilizację!

Koordynator akcji

Ewa Wilman


GALERIA