WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!

28-04-2021 8:54 LEKCJE, WARSZTATY SZKOLNE

Z okazji zbliżającej się 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, najważniejszego aktu prawnego w historii Rzeczypospolitej, pierwszego tego typu w Europie i drugiego na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 roku), podczas lekcji historii uczniowie klas 4-8 mogli zobaczyć film edukacyjny pt. Sekrety obrazu Jana Matejki "Konstytucja 3 Maja 1791 rok".

Film zawiera wiele ciekawostek związanych z dziełem malarza Jana Matejki „Konstytucja 3 maja 1791 roku”.

Link do filmu edukacyjnego: Sekrety obrazu Jana Matejki "Konstytucja 3 Maja 1791 rok"

www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/ekspozycje-czasowe/230.-rocznica-uchwalenia-konstytucji-3-maja

Zamieszczono również Quiz:  Jak dobrze znasz obraz Konstytucja 3 Maja?

Zamek Królewski w Warszawie proponuje szereg działań w zakresie edukacji związanych z tym doniosłym jubileuszem.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Zamku Królewskiego w Warszawie.