Warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej "Ekosynteza"

3 października uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach ekologicznych pt. „Porosty – zobacz czym oddychasz, czyli jak samemu ocenić czystość powietrza w najbliższej okolicy”.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jaką funkcję w mierzeniu czystości powietrza mogą pełnić porosty. Ponadto wykorzystali mikroskopy do obserwacji zdrowych i zanieczyszczonych porostów. Wszyscy uczestnicy  chętnie obserwowali także otaczającą ich przyrodę, spacerując ścieżką dydaktyczną w pobliżu siedziby organizatora warsztatów - Centrum Edukacji Ekologicznej "Ekosynteza". Młodzi przyrodnicy wrócili do szkoły z pakietem książek o tematyce ekologicznej.

W ten sposób ósmoklasiści zrealizowali jedno z zadań w ramach konkursu "Szanuj energię, chroń klimat" 2023/2024.

FOTORELACJA (facebook)