Warsztaty akwareli i rysunku z p.Romualdem Romańczykiem

18-12-2023 17:53

15 grudnia gościem klasy 5d był rysownik i akwarelista Romuald Romańczyk. Artysta wprowadził dzieci w świat rysunku i akwareli. Ponadto zaprezentował akcesoria potrzebne do malowania oraz rysowania: pędzle, ołówki, farby i różne rodzaje papieru. Zwrócił uwagę, jak poznać jakość tych przedmiotów, aby tworzenie rysunków i malunków było przyjemnością.

Na oczach dzieci powstawały także rysunki oraz akwarele, które po zajęciach trafiły do uczniów jako miła pamiątka. Artysta opowiadał także różne anegdoty związane z jego artystycznymi zamiłowaniami.

Malowanie to wspaniałe hobby, które rozwija naszą wrażliwość, uczy innego spojrzenia na świat. Wielkim atutem tego zajęcia jest zarówno możliwość wyciszenia się, jaki i konieczność koncentracji na tej manualnej czynności. Te wartości warto rozwijać i pielęgnować, ponieważ pomagają w codziennym życiu, w tym w nauce i pracy.

L.Romańska