Przejdź do treści Przejdź do menu

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS VIII

23-06-2022 16:07

23 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas VIII.

Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przewodniczący samorządu szkolnego przekazał sztandar szkoły uczniom klasy VII. Nowi członkowie Pocztu Sztandarowego złożyli uroczyste ślubowanie.

Część oficjalną uświetniło pełne gratulacji i życzeń przemówienie Pani Dyrektor Małgorzaty Brachaczek. Ósmoklasistom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, wręczono zasłużone nagrody. Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie uczniom dyplomów i upominków za szczególne osiągnięcia w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich. Następnie rodzice wyróżnionych ósmoklasistów otrzymali listy gratulacyjne. Podziękowania z rąk Pani Dyrektor odebrali również rodzice aktywnie uczestniczący w życiu szkoły.

Po części oficjalnej zabrali głos uczniowie klas ósmych, którzy skierowali w stronę dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego słowa wdzięczności, a także podziękowania za przekazaną wiedzę, trud włożony w wychowanie młodzieży oraz wspólnie spędzone lata. Rada Rodziców wręczyła Pani Dyrektor bukiet. Przedstawiciele klas ósmych podarowali swoim wychowawcom i pozostałym nauczycielom kwiaty.

Uroczystość zakończyła się występem artystycznym szkolnego koła teatralnego, które pod kierunkiem Pani Patrycji Miech oraz Pani Joanny Wojtuś zaprezentowało zgromadzonym refleksyjną interpretację "Małego Księcia". Nie zabrakło również humorystycznego akcentu - uczniowie klasy VIIa w żartobliwy sposób przedstawili wszystkie klasy opuszczające szkołę.

Zgromadzeni na sali ósmoklasiści opuścili mury naszej szkoły, przechodząc przez różany szpaler.