Przejdź do treści Przejdź do menu

UDZIAŁ W PROJEKCIE EKOLOGICZNYM "EKOEKSPERYMENTARIUM ONLINE"

01-06-2021 22:29 LEKCJE, WARSZTATY SZKOLNE

      W ramach tematyki ekologicznej na lekcjach techniki, klasy 4b, 4c, 6a i 6c wzięły udział w ekologicznym programie edukacyjnym "Ekoeksperymentarium online" realizowanym w roku szkolnym 2020/2021 pod patronatem Ministra Środowiska i Klimatu.

Cele projektu:

  1. EkoEksperymentarium uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności.
  2. Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w sposób atrakcyjnej ekogry. W wirtualnym domu ukryte są zagadki pomagające zrozumieć, na czym polega oszczędzanie energii i wody czy prawidłowe segregowanie śmieci.
  3. Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzanie drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy oraz certyfikat dla szkoły i dyplomy "Mistrz ekologii".

         W projekcie uczestniczyły cztery klasy w ramach lekcji techniki: 4b, 4c, 6a, 6c.


Organizator projektu na EkoEksperymentaruim.pl w naszej szkole - nauczyciel techniki Bożena Pawlik