Udział klas 1 w spotkaniu "Bądź i Ty Bezpieczny"

08-11-2023 18:30

8 listopada Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej zorganizowały w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących spotkanie pod hasłem "Bądź i Ty Bezpieczny".

Celem akcji było promowanie noszenia elementów odblaskowych i edukacji w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję wziąć udział w tym wydarzeniu. Na dzieci czekały różnego rodzaju atrakcje - pokaz filmu SZNUPEK RADZI "Jak być bezpiecznym?", inscenizacja teatralna "Bezpieczna droga do szkoły", a także pogadanka na temat skutków wypadków drogowych. Były także warsztaty prowadzone przez policjanta, który uczył dzieci, w jaki sposób używać odblasków.

Wspaniałym dodatkiem do imprezy okazał się pokaz odzieży z elementami odblaskowymi, który przygotowany został przez Bielskie Centrum Edukacji oraz uczniów Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Oczywiście, nie mogło zabraknąć też zabaw i konkursów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy uczestnik spotkania otrzymał elementy odblaskowe, książeczki edukacyjne "Bądź bezpieczny na drodze" oraz słodycze.

Nasi uczniowie na pewno wzbogacili swoją wiedzę na temat bezpiecznej drogi do szkoły i będą teraz bardziej świadome w zakresie ruchu drogowego.

A.Treszczyńska-Rodak