#SZKOŁA PAMIĘTA - Działania wolontariuszy

Nasza szkoła wzięła udział w akcji propagowanej przez MEiN „Szkoła pamięta”. Grupa ponad trzydziestu wolontariuszy odwiedzała przez kilka dni listopada zabytkowy cmentarz wojskowy, który znajduje się nieopodal szkoły, w południowej części Os. Wojska Polskiego przy ul. Saperów.

Cmentarz został utworzony w 1921 r. na potrzeby bielskiego garnizonu. Centralną część cmentarza stanowi prostokątny plac, przy którym znajdują się trzy pomniki:

- ogólny pomnik żołnierski ("bojowników o wolność i demokrację"),

- upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej pochodzące z Bielska-Białej i okolic,

- ku czci żołnierzy Armii Krajowej.

Uczniowie zapalili znicze na grobach żołnierzy. W większości są to mogiły z tabliczką „Żołnierz nieznany”.

Lucyna Romańska