Światowy Dzień Drzewa

10-10-2023 17:55

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą akcji jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy to święto od 2002 roku.

Głównym celem przedsięwzięcia jest uświadomienie ludziom roli drzewa w przyrodzie oraz podkreślenie ich znaczenia w naszym życiu. W związku z tym uczniowie klas młodszych podczas lekcji plastyki przedstawili rysunek drzewa, tworząc go różnymi technikami.

Wystawę prac uczniowskich można podziwiać na korytarzu głównym szkoły oraz na pierwszym piętrze segmentu dydaktycznego. Galerię prac przygotowały panie Ewa Sadowska i Monika Bartula.

E.Sadowska