PODEJMIJ ŚWIĄTECZNE WYZWANIE INFORMATYCZNE! - STWÓRZ ŻYCZENIA W CHMURZE

WSPÓLNA CHMURA ŻYCZEŃ - GALERIA W CHMURZE GOOGLE

GALERIA SZKOLNA:

🐥🐤🐣🦚🐥🐤🐣🦚🐑🐥🐤🐣🦚🐑🐥🐤🐣🦚🐑🐥🐤🐣🦚🐑🐥🐤🐣🐥🐤🐣🦚🐥🐤🐣🦚🐑🐥

ŚWIĄTECZNE WYZWANIE INFORMATYCZNE "MOJA CHMURKA Z ŻYCZENIAMI NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE"

Składanie życzeń i przesyłanie wiosennych pozdrowień to tradycja związana ze Świętami Wielkanocnymi.
Publikując swoje małe chmurki, wspólnie stworzymy ogromną wirtualną chmurę życzeń i pozdrowień dla wszystkich.

PODEJMIJ WYZWANIE!
Stwórz świąteczną chmurę z wyrazów i przekaż wszystkim życzenia, pozytywne emocje lub pozdrowienia wiosenne.
Poznaj aplikację do tworzenia grafiki w chmurze słów online, podnieś swoje kompetencje cyfrowe i językowe.
Możesz stworzyć unikalne dzieło, bez wiedzy na temat projektowania graficznego.
1. Zapoznaj się z obsługą www.WordArt.com - wybierz w menu górnej belki:
Tutorial - filmik
Gallery - przykładowe chmury
2. Utwórz wielobarwną chmurę wyrazową w aplikacji www.WordArt.com.
Rozpocznij
Create - wpisuj słowa (Word), wybierz kształt chmury Shapes, kliknij Visualize -> Twoja chmura gotowa.
Wymagania dotyczące wyglądu chmury:
- wyróżniające się słowa w chmurze "Wesołych Świąt" oraz Imię klasa np. Ola 3a, Olek 7d,
- dowolne ustawienia: kształt, czcionka, wielkość, kąt nachylenia, kolor, gęstość słów,
- najmniej 15 słów lub kilka krótkich zdań kojarzących się ze świętami, pozytywnymi emocjami, wiosną...
3. Wstaw obraz chmury do Painta:
 - w
ykonaj zrzut ekranu na prawym przycisku myszy lub zrób wycinek ekranu Shift+okienkoWindows+S,
 - napisz na pustym miejscu
Imię nazwisko klasa,
 - prześlij w Wiadomościach jako załącznik
"Chmura-Imię Nazwisko-klasa" do p. Bożeny Pawlik w celu opublikowania jej w szkolnej galerii.

Czas wykonania chmury, czyli przesłania życzeń i pozdrowień online dla wszystkich - do Świąt Wielkanocnych.

Ważne!
- Chmurę życzeń możesz stworzyć w dowolnej aplikacji, wystarczy przesłać obraz 1 chmury na białym tle.
- Twoja aktywność zostanie doceniona - otrzymasz punkty za udział w akcji szkolnej i wpis o swoim empatycznym zachowaniu.
- Najładniejsze chmurki opublikujemy w SZKOLNEJ GALERII.
- Najciekawsze życzenia zostaną wyróżnione, a ich Twórcy otrzymają NAGRODĘ - wirtualny dyplom oraz 10 pkt za sukces w świątecznym wyzwaniu.
- Uczniowie klas I-III mogą namalować swoje kartki z życzeniami w dowolnym programie.

Zapraszamy do podjęcia świątecznego wyzwania, życzymy zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

🐥🐤🐣🦚🐥🐤🐣🦚🐑🐥🐤🐣🦚🐑🐥🐤🐣🦚🐑🐥🐤🐣🦚🐑🐥🐤🐣🐥🐤🐣🦚🐥🐤🐣🦚🐑🐥