Spotkanie uczniów klas 7 i 8 z Młodzieżową Radą Miasta BB

09-02-2024 17:28 ERASMUS+

Młodzieżowa Rada Miasta BB to inicjatywa, która pozwala młodym ludziom zabrać głos w ważnych dla nich lokalnie sprawach. Jakie jeszcze funkcje pełni i jaka jest moc sprawcza tego organu? Uczniowie klas 7 i 8a mogli dowiedzieć się podczas spotkania z przedstawicielami MRM BB, które odbyło się dnia 25 stycznia 2024 r. w naszej szkole w ramach projektu Erasmus+.

Temat spotkania brzmiał - "Jak wybiera się kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta". Celem było zapoznanie młodszych kolegów z SP1 z demokratycznymi zasadami wyborów do MRM, które będą przydatne podczas pracy nad regulaminem szkolnych wyborów do samorządu uczniowskiego. Uczestnicy wydarzenia sprawdzili swoją wiedzę z zakresu działalności MRM BB podczas quiz-u przygotowanego przez zaproszonych gości.

Młodzi aktywiści MRM skupiają się na promowaniu aktywności obywatelskiej, szerzeniu idei samorządowej, promowaniu kultury, reprezentowaniu młodzieży i postulowaniu ich potrzeb do władz miasta.

Najważniejsze i chyba też najpopularniejsze akcje Młodzieżowej Rady Bielska Białej to - I edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, konkurs fotograficzny " Migawka, liga debat oksfordzkich w Bielsku Białej, Kongres Samorządów Uczniowskich.

Dziękujemy za wizytę i liczymy na dalszą współpracę!

I.Kuśnierz